Magnet Ölçüleri Magnet Baskı | Online Matbaa Online Matbaa

Magnet Ölçüleri Magnet Baskı

Magnet Ölçüleri,Magnet Örnekleri

Magnet Ölçüleri

Magnet ölçüleri : Firmaların tercihine göre farklı şekil ve ölçülerde kesimi yapılabilmektedir. Yoğun olarak  4,8 cm x 6,8 cm ve 5 cm x 7cm gibi ebatlarda kullanımı yaygındır. Magnet cm’2 bazında fiyatları belirlenmektedir. Ebadı büyüdükçe maliyetleri orantısal olarak artmaktadır. En yoğun olarak kullanılan magnet ebatları ve alternatif ebatlardan bazıları aşağıda belirtilmektedir.

4,6 cm x 7 cm
4,8 cm x 6,8 cm
5 cm x 6 cm
5 cm x 7 cm
5 cm x 8 cm
5 cm x 9 cm
5 cm x 10 cm
6 cm x 6 cm
6 cm x 7 cm
6 cm x 8 cm
6 cm x 9 cm
6 cm x 10 cm
7 cm x 7 cm
7 cm x 8 cm
7 cm x 9 cm
7 cm x 10 cm
8 cm x 8 cm
8 cm x 9 cm
8 cm x 10 cm
9 cm x 9 cm
9 cm x 10 cm
10 cm x 10 cm

Magnet Nedir?

 Magnet: Markanızın en kısa özeti olan logo ve iletişim bilgilerinizin sürekli göz önünde olması, markanızın akıllarda yer etmesi yolunda önemli bir yoldur. Söz konusu görünürlüğü sağlamanın ve iletişim bilgilerinizi müşterilerinizle kolayca paylaşmanın en klasik ve etkili yollarından biri de magnet bastırmaktır. Özellikle  mutfaklarda, buzdolapları ve davlumbaz gibi metal eşyaların üzerine yapıştırılan bu magnetler sayesinde müşterileriniz için telefon numarası ve adres arama derdi tamamen bitmiş olur.Reklamın iyisi kötüsü olmaz sözünün vermiş olduğu promosyon ürünü de sayılabilen magnet baskı fiyatları kullanılan ebat ve özelliğe göre değişim göstermektedir.

Magnet Baskı Teknikleri

Magnet üzerine baskı yapılmış ve parlak selefon ile lamine edilmiş kağıdın tabaka mıknatısa sıvanmasının ardından, magnete şeklini veren kesim aşaması ile devam etmektedir. Bu kesim ofsette olduğu gibi giyotin bıçak ile yapılan düz bir kesim değildir. Öncelikle magnete şeklini verecek olan bıçaklar kalıp olarak hazırlanmakta ve bu kalıplar pedal dediğimiz makineye takılarak kesim işlemi yapılmaktadır. Bir magnet demosu 35×50 cm ebatındadır ve bu demoda 49 çeşit magnet yer almaktadır. Kesim işleminin ardından demo üzerindeki magnetler tabakadan tek tek ayıklanmakta ve her bir magnet kendisine ait 1000’lik kutulara yerleştirilmektedir. Bu imalat sürecinden de anlaşılacağı üzere magnet diğer matbaa ürünleri gibi otomasyona dayalı, üretimi pratik bir ürün değildir. Aksine emek yoğun bir iştir. Örneğin bir broşürün imalatı ofset baskı makinesinde basılıp, programlı giyotin bıçak ile kesildiğinde iki aşama neticesinde tamamlanmış olmaktadır.

 

Matbacimiz.com üzerinden  magnet siparişi verebilirsiniz.